حضور رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار تکاب در نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان غربی شهرستان تکاب

دسته: اخبار شورا , اسلایدر , رئیس شورا
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی با حضورجمشید انصاری معاون رئیس جمهور و جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی روز پنجشنبه مورخه ۹۵/۱/۱۷ بعد از حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان در سالن اجلاس فرمانداری تکاب آغاز شد.

جمشید انصاری در ابتدای ورود به شهرستان تکاب با حضور در گلزار شهدای تکاب به مقام شامخ شهدا این شهرستان ادای احترام کرد.

در این سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری و جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان غربی در نخستین نشست تخصصی این ستاد در شهرستان تکاب حضور یافت و طرح های پیشنهادی اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه های اجرایی استان آذربایجان غربی برای اجرا در این شهرستان را مورد بررسی قرار گرفت.

جمشید انصاری روز پنجشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان غربی در شهرستان تکاب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و شعار سال افزود: نامگذاری ۲ سال پیاپی بر اساس ضرورت اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری نشانه اهمیت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به منظور توسعه کشور و حرکت به سمت افق چشم انداز ۲۰ ساله کشور است.

وی اظهار کرد: بر اساس تاکیدات رهبری برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از سوی دولت برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین شده که بر اساس آن باید بتوانیم در افق چشم انداز ۲۰ ساله به توسعه پایدار دست یابیم.
انصاری بیان کرد: سال گذشته ۲۰۰ طرح ملی در برنامه های اقتصاد مقاومتی تعریف شد که ۱۳۰ طرح در حال اجرا بوده و ۷۰ طرح آن تکمیل شده است.
جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان غربی افزود: بر این اساس در مجموع امسال ۱۳۰ طرح ملی در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی با جهت گیری افزایش تولید و ایجاد اشتغال در کشور اجرا خواهد شد.

انصاری ادامه داد: این طرح ها با محوریت ایجاد اشتغالزایی بیشتر در کشور اجرا می شود.

وی با اشاره به انتخاب تکاب به عنوان شهر هدف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: طرح های توسعه شهرستان تکاب از جمله بهسازی جاده ها در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی امسال با سرعت و شتاب بیشتری پی گیری می شود.

وی گفت: باید از ظرفیت های شهرستان تکاب از جمله ظرفیت های گردشگری برای بهبود اوضاع اقتصادی شهرستان تکاب استفاده شود.

فرماندار تکاب نیزدر نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: بهبود راه های مواصلاتی از مهمترین نیاز های تکاب است که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

ایرج ثقفی افزود: از دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تقاضای ویژه ای در خصوص راه اندازی و تکمیل فاز های ۲ و ۳ کارخانه تولید و استحصال طلای زرشوران داریم و امیدواریم در این زمینه اهتمام ویژه ای صورت بگیرد.

وی اظهار کرد: با راه اندازی و تکمیل فازهای ۲ و۳ کارخانه طلای زرشوران زمینه افزایش تولید و اشتغال و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در شهرستان تکاب فراهم می شود.

شهرستان تکاب از سوی استاندار آذربایجان غربی به عنوان شهر هدف در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است.

img_7397 img_7402 img_7425 img_7430 img_7447 img_7465 img_7468


نوشته شده توسط:شورای اسلامی شهر تکاب - 141 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 265
برچسب ها:
دیدگاه ها

کلمه امنیتی *